2. Darina Brezovická /postúpila

05.04.2024

Charakteristika:

Je priateľská, milá osoba s výbornou komunikáciou, flexibilitou, motiváciou, organizačnými schopnosťami a bezpodmienečnou dôverou. Je trpezlivá so študentmi a so svojími záujímavými metódami výučby dokáže motivovať študentov k učeniu. Jej energia a ochota pomôcť vytvárajú prostredie, v ktorom sa študenti cítia podporovaní.

Svojimi zaujímavými metódami výučby a podporou dokáže motivovať študentov k učeniu. Jej pozitívna energia a ochota pomôcť vytvárajú prostredie, v ktorom sa študenti cítia podporovaní a ocenení.

Učiteľ - osoba, ktorá nás vedie cez naše školské roky, niekedy aj cez život. Toto povolanie nie je len o prenášaní vedomostí, ale o vytváraní vzťahov a ovplyvňovaní životov mladých ľudí. Každý učiteľ je v podstate len človek, so svojimi citmi, náladami, úspechmi a neúspechmi. A preto by som rada písala o učiteľke na túto anketu, pretože si myslím, že mal by každý vedieť aká výnimočná osoba je. Jej meno je Darina Brezovická. Je to učiteľka odborných predmetov ako sú: cvičná firma, hospodárske výpočty, administratíva a korešpondencia a biológia. Je aj výchovnou a kariérovou poradkyňou, ako aj koordinátorkou školského parlamentu, čo ju robí ešte cennejšou pre svojich študentov. Je schopná poskytnúť nielen akademickú podporu, ale aj dôležité životné rady a skúsenosti, čo je kľúčové pre nás študentov. Prvýkrát sme sa stretli na mojom venčeku, pretože som s jej dcérou chodila na základnú školu. Vtedy som ešte netušila aké puto bude medzi nami. Od prvého dňa, keď som vošla do školy, som cítila v jej prístupe niečo jedinečné. Jej energiou ma každodenne napĺňa a motivuje k lepším výkonom. Je pre mňa viac než len učiteľkou - je to moja druhá mama, ktorá stojí vedľa mňa vo všetkom. Vďaka nej som si uvedomila, že vzťah medzi učiteľom a študentom nie je iba o učení sa predmetov, ale aj o získavaní dôležitých životných rád a skúseností. Jej podpora a povzbudenie ma vedú a pomáhajú vytvoriť si pevný základ pre budúcnosť. Jej úloha v mojom živote je neoceniteľná. Vďaka nej som sa stala sebavedomejšou a odhodlanejšou osobou. Viem, že sa na ňu môžem vždy obrátiť s akýmikoľvek problémami alebo otázkami a vždy mi pomôže. Rozumie mi vo všetko aj vtedy, keď som sa už ja dávno stratila v myšlienkach. Jej úsmev vie rozžiariť mnoho tvár jej objatia sú výnimočné. Obdivujem ju za všetko, čo robí pre nás študentov, a som nesmierne vďačná, že mám možnosť mať ju vo svojej blízkosti a mať ju ako učiteľku. Mám pocit ako keby som sa už s ňou poznali celý život. Keď sa na ňu pozrieť, už vidí či mi je dobre alebo, že ma niečo trápi. Máme spolu veľa zážitkov na, ktoré nikdy nezabudnem. Naučila ma veľa vecí, za ktoré som jej vďačná. Naše smiechy sú nekonečné, ktoré sa ozývajú na chodbách školy. Tento rok sme spolu organizovali študentský ples, ktorý bez jej pomoci by nebol. Zapojila ma do rôznych súťaží, ktoré ma viedli k objavovaniu nových skúseností a rozvoju mojich schopností. Z jedných zo súťaží sme sa dokonca dostali až do Štrasburgu, kde sme spoznali krásy mesta a prežili nezabudnuteľné zážitky. Je dôležité si uvedomiť, že učitelia sú len ľudia ako my, s ich vlastnými citmi a problémami. Mnohokrát im chýba uznanie a ocenenie za ich prácu. Preto je dôležité, aby sme si uvedomili, aká výnimočná osoba je naša učiteľka Darina Brezovická, a aby sme ju ocenili za všetko, čo pre nás robí.

V prvom ročníku som mala tú česť stretnúť najlepšiu pani učiteľku na škole. Volá sa Darina Brezovická. Vyzerala ako obyčajná učiteľka, ale jej vplyv na životy svojich študentov bol neobyčajný. Jedného dňa som vošla do jej kabinetu. Bola som tam nová a cítila som sa byť stratená uprostred neznámeho prostredia. Pani Brezovická ma však okamžite privítala s úsmevom a povzbudením. Jej kabinet nie je len obyčajná miestnosť, je tom miestom kde cítite podporu, porozumenie a povzbudenie. Každým dňom vynaloží viac a viac úsilia, aby nás študentov inšpirovala a motivovala v každej činnosti. Na škole učí Hospodárske výpočty, Biológiu, Administratívu a korešpondenciu, Cvičnú firmu a okrem toho je na škole aj výchovnou poradkyňou. Aj keď je niekedy zaneprázdnená vždy si nájde čas na každého kto ju potrebuje. Za veľmi krátky čas sme sa spoznali. Naučila ma veľa vecí o živote, o hodnotách a dôležitosti lásky a úcty voči ostatným. Jej prístup k výučbe je vždy dynamický a zábavný a preto sa na jej hodinách cítim vždy ako súčasť niečoho špeciálneho. Stále ma vie povzbudiť aby som dosiahla svoj potenciál. Vždy mi verí a podporuje ma v mojich snahách a ambíciách. Jej oddanosť mi mnohokrát dodala odvahu prekonať prekážky a dosiahnuť úspech. V septembri sme sa zapojili do súťaže cvičných firiem. Počas celej organizácie stála pri nás a vo všetkom nám radila a pomáhala. Vďaka nej to bol jede veľký zážitok. Ak sme mali obavy že niečo nie je v poriadku ona nás vždy posunula ďalej a všetky nedokonalosti zdokonalila. V deň súťaže sme mali zmiešané pocity. Okrem nás bolo na súťaži ešte veľa cvičných firiem, ktoré chceli dosiahnuť úspech. Snažili sme sa všetko robiť na sto percent. Na druhý deň sme sa zúčastnili na vyhodnotení súťaže kde sme získali tretie miesto. I keď sme boli tretí ona na nás bola veľmi hrdá a dávala nám najavo že pre ňu sme vyhrali prvé miesto my. Máme pred sebou ešte veľa času na vytváranie nových zážitkov a spomienok, na ktoré budem vždy v dobrom spomínať.

Vďaka nej som si uvedomila že škola nie je len o učení, ale aj o získavaní dôležitých životných skúseností. Každé ráno keď príde do školy za sebou zanecháva pozitívnu energiu čím ma vie naladiť na celý deň. Stačí sa jej na mňa iba pozrieť a hneď vie že niečo nie je v poriadku. Vtedy vie čo mi má povedať aby ma motivovala a zlepšila mi náladu. Pre pani Brezovickú neexistuje nemožné. Jej schopnosť prispôsobiť sa individuálnym potrebám každého študenta a vytvoriť inkluzívne prostredie zaisťuje, že sa každý študent cíti byť podporovaný a motivovaný. S úsmevom na tvári a láskavým prístupom sa stará nie len o akademický rast študentov, ale aj o ich osobný rozvoj. Raz mi povedala aby som bola vždy vytrvalá, trpezlivá a aby som nikdy nezabúdala na svoj cieľ. Týmto sa vždy riadim ak práve nie je v mojej blízkosti aby mi poradila. Jej príbeh je príbehom lásky k učeniu a k učiteľstvu, ktorý ma bude navždy inšpirovať. Veľa krát sa mi potvrdilo že ona je tá najlepšia profesorka na škole. Jej práca je viac ako povolanie, je to vášeň a poslanie, ktoré mení životy. Za všetko čo robí pre študentov a učiteľský zbor si zaslúži ocenenie.

Štefánia Juhászová, Alexandra Soltészová