9. Andrea Kačuriková

29.03.2024

Táto pani učiteľka pôsobí na základnej škole asi 20 rokov. Poznám ju ako rodič ešte z čias, keď moji starší synovia nastúpili pred 20 rokmi na základnú školu, kde pani učiteľka učila.

Momentálne je triednou učiteľkou už 4 rok môjho najmladšieho syna. Je to veľmi charizmatická, pokojná, trpezlivá a nápomocná žena vo všetkých ohľadoch. Naše deti / píšem v mene rodičov 4.A triedy/ vychováva s láskou a dobrotou akoby to boli jej vlastné deti.

Má s nimi neskutočnú dávku trpezlivosti, venuje sa im, radí keď treba, pohladí aj pokarhá, ak si zaslúžia. Ale my aj tak všetci vieme, že tých svojich žiakov miluje. Organizuje pre nich rôzne výlety nielen v rámci školy, ale aj popri svojom voľnom čase, Za tie roky, čo ju poznám a čo sa v tichosti šepká, je vlastne tou najlepšou učiteľkou na škole. Má za sebou krásne výsledky prosperujúcich detí, ktorým svojim trpezlivým učením, povahou, pokojom a láskavosťou prispela k vynikajúcim začiatkom a štartu do života. Akoby to bola ich druhá mama.

Lepšiu učiteľku by ste určite na svete nenašli

Preto, lebo sa o naše deti stará, ako by bola ich vlastná mama. Učí ich plávať životom a zdolávať možné prekážky s ľahkosťou a porozumením. Ale nie len preto. Myslíme si, že si to po toľkých rokoch zaslúži. Je naozaj tou najlepšou učiteľkou na svete. Lepšiu by ste nikdy nenašli.

M. Chomičová