5. Lucia Faltejsková /postúpila

02.04.2024

"Pani učiteľka Lucia Faltejsková za svoje krátke pedagogické pôsobenie (7 rokov), zanechala výraznú stopu na našej škole najmä na poli recitácie, kedy pripravovala úspešných recitátorov na súťaže Hviezdoslavov Kubín, Rétorický Uhrovec. V olympijáde SJL žiačka, ktorú pripravovala postúpila do národného kola. Je propagátorkou dramatického umenia, čítania a literatúry najmä ľúbostnej poézie. Aktívne pracuje s deťmi aj na I. stupni, počas Letnej školy (tak nazývame 3 turnusy denného tábora), deťom obetuje množstvo svojho voľného času. So skupinou Demiblog získala 3x Špeciálnu cenu hodnotiacej komisie na súťaží Junior Internet. Svojimi aktivitami si získala aj kolegov v zborovni. Okrem toho sa angažuje v samospráve. Je predsedkyňou školskej komisie v meste Dubnica nad Váhom.

Pani učiteľka Lucia Faltejsková je jedným obetavým človekom, ochotným za každú cenu niekomu pomôcť. Nemá problém niečo vysvetľovať a alebo znova vysvetliť. Je milá osoba plná empatie a lásky na rozdávanie, zapája sa do všetkého, do čoho len ide. Snaží sa všetkým pomôcť. Je to učiteľka, na ktorú sa môžem obrátiť s hocijakým problémom. Vypočuje, poradí, veď toľko krát nám už pomohla. Vie, za čo bojuje, a nevzdáva sa. Zaslúži si cenu Zlatého Amosa za svoju ochotu, láskavosť, správanie, empatiu, obetavosť a hlavne za to, že vie dať veľa lásky. Som naozaj veľmi vďačná, že môžem byť jej študentkou. Ona ma nenaučí len gramatiku a kde napísať aké i, ale aj to, ako si poradiť v živote. Vie diplomaticky vyriešiť akýkoľvek problém a keby som si s niečím nevedela rady, viem, že sa vždy môžem obrátiť na ňu. Je pre mňa a celú našu školu niečo ako druhá mama. Taktiež je aj úžasnou učiteľkou, a na každú jednu jej hodinu sa teším, lebo viem, že vždy odchádzam o niečo múdrejšia. Robí učenie zábavou, motivuje deti, je ochotná ostať v škole dlhšie, aby nám vysvetlila čo nechápeme a to vždy s úsmevom na tvári, ktorým nám rozžaruje deň!

Pani učiteľka, bola prvou učiteľkou vyučujúcou on line. Počas COVID 19 po zavedení karantény v čase, keď ešte nikto netušil o on line spôsobe vyučovania, bola pani učiteľka prvá, ktorá kontaktovala svojich žiakov a pripravovala pre nich vyučovacie videá, ktoré streamovala cez sociálne siete. Svojim počinom inšpirovala aj ostatných učiteľov zo školy, ktorý postupovali podľa jej vzoru. Tak sme sa stali prvou školou v okolí, ktorá začala s neformálnou on line výučbou.

Barbora Vangoríková