16. Zuzana Pazúriková

18.03.2022

Krátka charakteristika: Neskutočne skromná, pracovitá, tolerantná, vynachádzavá, empatiská, priateľská, práci oddaná.

Príbeh: Kríženie gumených medvedíkov a chemické pokusy, pri ktorých "ide o život", koho by to nebavilo? Farby kvapalín sa menia pred očami a tajomstvo, čo nám vŕta v hlave, bude o pár minút odkryté. Naša pani učiteľka triedna má energie za troch a úsmev pre všetkých, pochopenie, sem - tam prísny pohľad, ...no ale, priznajme si, často si ho zaslúžime.

Ak je dáky problém, telefóny majú horúce linky, aby sa všetko čo najskôr k spokojnosti všetkých vyriešilo. Ale na niektoré veci je aj pani učiteľka krátka, napríklad na ružové, či neskôr modré vlasy našej Niky, Vanesine "dredy", na zaspávanie na zoom-ové hodiny...no, bolo by toho ešte veľa.

Všetko však rieši vždy s chladnou hlavou a pokojným hlasom a bez emócií a počas Dňa otvorených dverí už zase s nami robí pokusy, pri ktorých škôlkari, alebo malí žiačikovia našej školy iba otvárajú ústa. Vysvetľuje taje chémie a živej, či neživej prírody...

Pod rukami jej vyrástli mnohí víťazi olympiád (či z chémie, alebo biológie), ukázala im čaro týchto vied, zaujala ich a inšpirovala aj pri výbere stredných škôl.

Ťažké bude lúčenie po tých rokoch, čo sme spolu prežili. Dne ešte nepriznáme si to, ale určite príde čas, keď v oku slza zaleskne sa a my už len budeme spomínať.

Nesmieme zabudnúť, že naša pani učiteľka je neskutočne skromný a pokorný človek.