7. Zuzana Hozová

26.03.2022

Krátka charakteristika: Pani učiteľka počúva svojich žiakov, pomáha im, inšpiruje, je priateľkou. Nediktuje učivo, ale učí potešenie z poznania. Nechce vedieť, čo nevedia, ale čo a ako to zvládnu. Dáva pocit, že sú výnimoční a dôležití .Povzbudzuje a všíma si, kedy je potrebná podpora a slová chvály. Napriek disciplíne je však v jej triede dobrá nálada a nedostatok chladu. Nekomentuje ani neprevracia oči. Pred vyučovaním žiaci nemajú žalúdočné kŕče.

Všimne si talent a pomáha vyniesť na povrch to, čo ani žiaci o sebe nevedia. Má neobmedzenú trpezlivosť a miluje deti. Je tak trochu rodičom, ktorému môžu dôverovať, počítať s ňou a je aj spolupáchateľom žiakov. Môžem len dúfať, že každý vo svojom živote mal učiteľa, na ktorého myslí s dobrým srdcom, a že naši žiaci budú mať aj naozaj dobré vzdelanie. Po rokoch, keď vidím, koľko energie, práce a pokory má pani učiteľka prináleží jej ocenenie, pretože vštepuje niečo v mysli a srdci našich žiakov, ktoré budú cítiť v sebe po zvyšok svojho života.

Je profesionálne vynikajúca, neustále sa vzdeláva, dobre vychádza s kolegami, zbiera skúsenosti, odpočíva, trpezlivo sa naďalej pripravuje na vyučovanie, robí veľa papierovania. Jej trieda je farebná a interaktívna. Vytvára záujem, vysvetľuje, chápe, chváli. Organizuje programy, triedne výlety, vedie krúžok. Vyjadruje všeobecné hodnoty, dáva príklad, rozvíja talent. Pracuje aj ako kuriér- prenáša správy, počúva, chápe, radí a pripravuje všetko včas ... a celý čas sa usmieva.

Príbeh: Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolami bola raz jedna trieda 3. A, ktorá bývala na Opatovskej ceste 101. V tej triede bolo 5 statočných princov, 4 princezné a jedna kráľovná.

To by bola krásna rozprávka keby sme ju dopísali, ale pôjdeme do skutočnej reality.

Sme kolektív 3.A triedy a chodíme do Spojenej školy na Opatovskej ceste. Sme "výnimočné deti" ako nám to rozpráva aj naša výnimočná pani učiteľka Zuzka.

A prečo a čím je výnimočná?

Je ako naša druhá mamka. Ráno nás prvá víta s veľkým úsmevom a objatím. Všetkých nás vyspovedá ako sme sa mali, čo sme robili... Keď nás niečo trápi, tak nás vypočuje a stále nám niečo múdre povie. Do školy chodíme vždy s radosťou a stále vysmiaty. Keď doma upečie nejaký koláčik, vždy myslí aj na nás. Keď nám dochádza energia, vytiahne niečo zo svojej skrinky a nakŕmi nás ako kuriatka priamo do zobáčika. Ak si nevieme dať rady s ťažkou matematikou, tak príde k nám a pekne nám to vysvetlí. Ale je s ňou aj vážna sranda.... Hlavne ak robí 100 vecí naraz a potom v žiackej knižke sa vám objaví informácia... SJL - násobilka 3 1 Hozová..... A takýchto srandičiek máme kopu. Papier A4 by nestačil. Nebojí sa snami ísť na výlety, aj keď náš presun je zložitý. Teraz sa tešíme na školu v prírode , na ktorú sa chystáme. Vo štvrtom ročníku nám sľúbila opekačku na jej dvore. Je za každú srandu a čo je podstatné vedie nás k samostatnosti, aby sme boli pripravení na zdolávenie prekážok, ktoré nás v živote čakajú.

Už sa bojíme čo bude o rok aj pol, keď pôjdeme na druhý stupeň a ona s nami nebude. Aj keď hovorí " Nebojte sa, bude dobre a mňa sa tak ľahko nezbavíte! Aspoň hudobnú výchovu vás budem učiť... ." Veď päť celých rokov sa nedá len tak zahodiť a zabudnúť. A dôležité je užiť si každú jednu chvíľku, ktorú máme ešte pred sebou s našou triednou mamkou Zuzkou.