6. Ľubica Fedorová

27.03.2022

Krátka charakteristika: Pani učiteľka je milá, usmievavá, empatická, nikdy nekričí, pre každého má vždy pochopenie, snaží sa všetkým pomáhať, učí nás nielen učivo ale aj byť dobrými ľuďmi, záleží jej na našom názore.

Príbeh: Tri slová: Toto je Fidorka

V živote stretneme veľa rôznych ľudí, ale iba niektorí z nich sa stanú našimi partnermi, ktorí s nami cestujú celým naším životom. O to výnimočnejšie je, keď sa celoživotným priateľom stane človek, ktorý by mal byť na našej životnej ceste iba učiteľom. Je výnimočné, keď v učiteľovi nájdete oporu a priateľa. Človeka, na ktorého sa viete spoľahnúť a obrátiť sa naňho s prosbou alebo pomocou aj v mimoškolskom živote. Taká je naša Fidorka, priateľ nadovšetko.

V prvý školský deň sme boli mierne vystrašení. Čakali sme na to, aká bytosť vojde do dverí. Prišla k nám blondínka s modrými očami, v krásnych šatách s radostným pozdravom a v tej chvíli sme si uvedomili, že nám pripomína anjela.

Takých učiteľov, ako je naša pani učiteľka, by malo byť určite viac. Každé ráno sa tešíme práve na jej srdečný úsmev, ktorým nás obdarí. Je naším slniečkom, naším kvietkom radostným, vždy pobehujúc s úsmevom, ktorý jej nikto nikdy neodcudzí. Empatickosť a ľudskosť sú jej slová príznačné, pretože trápenia naše si vypočuje stále. Nikdy sme ju kričať nepočuli, možno tak od radosti, niečo čo znie ako pohladenie na duši.

V každom divadelnom sedadle sedela aspoň raz, veď kultúra divadelná v jej živote nesmie chýbať. Či už je to činohra, opera alebo balet, nenechá si ujsť keď čosi dávajú v tom našom Štátnom divadle. Samozrejme, nechodí tam sama, na každú zábavu predsa treba partnera. A keď nie partnera, tak kopu milovníkov dobrej kultúry, ktorých v škole našla. Jedna z vecí, do ktorej nás taktiež zasvätila.

Smutné chvíle nastanú vtedy, keď vieme, že Fidorka bránu školy opustí, no pre dobro veci sa to predsa sem-tam musí. Nevymešká jedinú príležitosť zapojiť nás do darcovstva krvi. A kto by odmietol, musel by byť chorý alebo po opici. Veď už aj Červený kríž ju ocenením obdaril, pyšne si ho nosí. A to taktiež vypovedá o jej osobnosti.

Športového ducha snáď nikdy nestratí, v každú voľnú chvíľku na lyže či korčule si naskočí. Adrenalín je jej druhé meno, veľa zážitkov má najmä preto. Otužovať v zime je veľká frajerina, ktorú naša Fidorka nedávno objavila. Nabehané kilometre v nohách nesmú chýbať. A čo by len nabehané, ba i vytancované, veď plesová sezóna je to pravé orechové.

Byť učiteľom musí byť riadna drina, no ona to vždy podáva, akoby to bola malina. Na hodiny s ňou sa všetci tešíme, domáce úlohy si poctivo nosíme. "Aké to sú úlohy?" určite sa pýtate. No predsa vtipy na rozveselenie. Nerada nás totiž vidí v zármutku, preto studnicu vtipov nosí aj ona vo vrecku.

Toto je naša Fidorka, tak ako ju všetci poznáme. Veselá, energická a mierne pojašená, no je naša. A práve preto aká je, aká stále bola a aká navždy ostane, je tou učiteľkou, ktorá si zaslúži to najväčšie ocenenie.