5. Adela Drusková

27.03.2022

Krátka charakteristika: Keď som sa v štvrtom ročníku dozvedel, že budeme mať v piatom ročníku

novú triednu pani učiteľku, nevedel som o nej nič, ale odkedy som

ju prvýkrát zbadal, hneď som vedel, že táto bude moja najobľúbenejšia. Pani učiteľka má jednu vlastnosť, ktorá je veľmi dôležitá aj v škole a tou je humor. Je stále veľmi veselá a stále je pozitívne naladená. Na každú hodinu s ňou sa veľmi teším a myslím si, že to je to najdôležitejšie. Všetkým žiakom veľmi rozumie a má ich rada. Každú hodinu učivo podá v takej zábavnej a zaujímavej forme, že si z hodiny vždy všetko zapamätám. Možno aj preto, že má veľmi pútavý hlas, ktorý sa nedá nepočúvať. Myslím si, že Zlatého Amosa by mala vyhrať práve naša pani učiteľka. Ona si ho totižto naozaj zaslúži.

(Samko)

Príbeh: Jednoducho Deli,

rada sa s nami delí

o vedomosti aj radosti.

Úsmev rada rozdáva,

rátať príklad - samá zábava.

Občas však i obavy,

či sa príklad podarí.

Pomer pilne počítame,

uvidíme, čo sa stane,

keď ten pomer otočíme.

Keď ráno po schodoch kráčam,

Deli sa hneď otáča,

či jej nechám z toho koláča.

Kalorikum, to je látka,

ktorá nevážiteľná je skrátka.

Vážitelná je však naša veľká vďačnosť za Deli!

(Ami)

Ráno vstávam s úsmevom,

spolu so slnečným lúčom.

Škola je radosť,

a naša učiteľka je samá láskavosť.

Naša pani učiteľka, to je vďačnosť,

a chodiaca dokonalosť.

Stále niečo spolu robíme,

nikdy sa s ňou nenudíme.

Naša pani učiteľka múdra je,

matematika zložitá s ňou nie je.

Písať, čítať, počítať,

učí sa s ňou každý rád.

Má nás veľmi rada,

a každého z nás ma za víťaza.

Od začiatku milá,

ale aj veľmi trpezlivá.

Radi ju my všetci máme,

zvoliť ju za najlepšiu učiteľku je správne.

(Denis)

Je to jedna z mála učiteľov, ktorí rozumejú deťom. Jej nápady sú kreatívne, majú štýl. Je vtipná a vie nás toho veľmi veľa naučiť. Je veľmi dobrá umelkyňa. Svojimi obrazmi vie preukázať ostatným, že je výnimočná. Moje obľúbené predmety s pani učiteľkou sú všetky: výtvarná - lebo má kreatívne nápady, biológia - pretože vymyslela súťaž, ktorá ma motivuje, fyzika - lebo robíme s ňou pokusy, matematika - lebo sa ju učíme náučnou, ale popritom zábavnou formou. Pani učiteľku mám veľmi rád, lebo ma inšpiruje k tomu, aby som sa nikdy nevzdával.

(Filip)

Pani učiteľku by som ani neoznačila ako učiteľku, ale ako kamarátku. Hoci má aj vlastné deti, ktoré miluje, vždy si nájde čas na prečítanie mojich správ alebo si ma vypočuje a poradí. Pani učiteľka je veľmi silná osobnosť. Má hnedé až ryšavé vlasy a prenikavé hnedé oči. Jej hoby je maľovanie, ktorým sa vyjadruje. Pani učiteľku mám veľmi rada, lebo je

empatická a rozumie nám.

(Agi)

Jedného dňa sme sa dozvedeli, že naša nová triedna pani učiteľka bude Adela Drusková. Začali sme sa báť, lebo ju nikto nepoznal veľmi dobre, pretože učila na našej škole starších spolužiakov. Keď k nám v prvý deň prišla do triedy, vedela som, že bude jedna z najlepších učiteliek. Jej hodiny sú zábavné a zaujímavé. Veľa sa toho naučíme. Vieme sa s pani učiteľkou dobre porozprávať. Vieme sa s pani učiteľkou dobre porozprávať. Je niekedy prísna, ale to je normálne. Aj tak ju máme veľmi radi. (Grétka) 

Je to úžasná učiteľka. Všetko perfektne vysvetlí, je prísna, ale je spravodlivá. Pri učení aj žartuje a pobaví nás. Ťažké veci, ktoré sú vážne ťažké, vie vysvetliť pefrektne a zrozumiteľne. Pani učiteľka nás motivuje k najlepším výsledkom a verí v nás. Je naozaj skvelá. Mám ju úprimne rád. Verím, že bude vyhlásená za najlepšiu učiteľku Slovenska.

(Jurko)