Mária Ivanecká

Nominácia Zlatý Amos

Báseň:

2.C je super trieda tamto veru nie je bieda. Učiteľka Ivanecká je pre všetkých láska veľká. Dosť pre ňu robíme, športy veľmi ľúbime. Vymýšľa nám akcie, ktoré s láskou robíme. Navštívime prezidentov učiteľka zdraví smiechom. Pomáhame ľuďom v núdzi, učiteľka nás za to ľúbi. Trávi s nami chvíľky času, cez deň chodí do rozhlasu. Robí s nami švédske stoly, keď Santa k nám príde na rozhovory. My sme malá školská banda, veru nie sme hanba. Kupuje nám knižky aj čižmičky do zimičky. Je to anjel, to je fakt, vždy jej to páli je to tak. Je super, tak uver, ľutovať nikdy nebude. Učiteľka nie je hrubá, s ňou nikdy nie je nuda! Spoznávame novoty, máme viacej roboty. Keď jej niečo nechutí, dá to druhým do ruky. Čertov v triede nemáme, vždy si radi pomáhame! Tak nás veru vychovala, ako naša vlastná mama. Ona sa nám venuje, nikdy iných neľutuje. Ona druhým pomáha, lásku druhým rozdáva. Ona s nami cestuje po meste aj po dvore. Nič nám nie je treba, ona nám znesie modré z neba.

Príbeh: 

Volám sa Emka Chabadová. Chodím do 2.C triedy na Základnú školu Krosnianska 2 v Košiciach. Moja pani učiteľka sa volá Mária Ivanecká. A aká je? Proste úžasná! Každé ráno začína s úsmevom na tvári a všetkým deťom očká rozžiari. Mám ju veľmi rada a teším sa na ňu každý deň. Kým je mamka v práci, naučí nás veľa vecí. Ako by to bola včera, keď nás naučila prvé písmenko a dnes už vieme písať a čítať celé vety. Už vieme aj počítať. Až do 100. S pani učiteľkou chodíme do mesta na výlety. Boli sme aj v anglickom divadle, čo sa mi veľmi páčilo, lebo mám rada angličtinu. Raz nám pani učiteľka upiekla 40 palaciniek. To bol ale zážitok. Mňam! Moja pani učiteľka je aj veľmi pekná, má červené vlasy a pekne sa oblieka.
Volám sa Peťka Tverďáková, chodím do 2.C triedy. V našej triede je 23 žiakov, z toho 14 dievčat a 9 chlapcov. Mám rada našu školu. Naučila som sa čítať, písať, počítať. Najviac ma baví matematika. Veľmi rada chodím na gymnastiku, ktorá je v utorok a vo štvrtok. Mám rada veľmi pani učiteľku. Je tá najlepšia pani učiteľka. Všetko nám dovolí, je veľmi dobrá, má všetkých rada, aj my ju máme radi. Naša pani učiteľka je preto najlepšia, lebo nás vždy zoberie na výlet. V prvom ročníku dievčatá išli na súťaž Zlatý Amos.
Volá msa Simonka Pallaiová. Chodím do 2.C triedy. V našej triede je 23 žiakov, z toho 14 dievčat a 9 chlapcov. Mám veľmi rada školu a moju pani učiteľku. Naučila nás samohlásky, dvojhlásky a teraz sa učíme spoluhlásky a slová, v ktorých je ypsilon. Učíme sa počítať do 100, maľovať obrázky. S pani učiteľkou sme zažili veľa zábavy. Niekedy nás vzala na pizzu, na zmrzlinu. Aj v Dráčiku sme nakupovali. Naša Marika nás pozvala do mestského parku, kde sme oslavovali jej narodeniny. Pohostila nás chutnými palacinkami. Pani učiteľka je proste super! Každý z našej triedy ju má rád.